Menu:

Resimleri


  Nazan Özer 1


  Nazan Özer 2


  Nazan Özer 3


  Nazan Özer 4


  Nazan Özer 5

ill titleNazan Özer

1974 yılı Bakırköy Lisesi mezunu. Eşinin görevi nedeniyle bulunduğu Anadolu kentlerinin mimarisinden etkilenerek, 1987 yılında resim çalışmalarına başladı.  Anadolu evleri-sokakları temalı belgesel resim çalışmaları ile kişisel sergi açtı, karma sergilere katıldı.

1991 yılında Kültür Bakanlığı’nın Çanakkale’de açmış olduğu ” Türk Süsleme Sanatları ve Çanakkale Seramikleri” konulu kurslara katıldı. 1992 yılından sonra İzzet- Perihan Çetin Atölyesinde 6 yıl “Türk Çini Sanatı” eğitimi aldı. Sır altı ve sır üstü özgün çini ve seramik tasarımlarıyla birçok karma sergiye katıldı. 1995 yılında, Kültür Bakanlığı’nın “8. Türk Süsleme Sanatları” yarışmasında, çalışması başarılı bulunarak sergilendi. 1999 yılında, İstanbul The Marmara Otelinde özgün, sır üstü çalışmalarını sanatseverlerle paylaştı.

 

 2004 yılında resim çalışmalarını sanatçı H.Fehmi Bildik yönetimindeki kurslarda suluboya tekniğini katarak  sürdürdü.  2006, 2007 ve 2008 yıllarında da sanatçılar Işıl Özışık,  Birim Aksüyek ve Burhan Özer’in  atölye çalışmalarına katıldı. 

 

ÖZER 2005 yılından bu yana çok sayıda karma sergiye katılmış, 2008 yılında Çanakkale Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde ilk suluboya kişisel sergisini açmıştır.

 

Ürün Sanat Galerisindeki “İstanbul’a  dair” isimli bu sergi Nazan ÖZER’in ikinci kişisel suluboya resim sergisidir.


Tüm Sanatçıları göster »