Menu:

Resimleri


  Kedi 10


  Kedi 11

ill titleReyhan Elbirliler

REYHAN ELBİRLİLER

 

Manisa doğumlu.. Ege Üniversitesi , İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi  ve  Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar  Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu.

 

T.C Kültür Bakanlığı Devlet Resim ve Heykel, Turgut Pura Resim ve Heykel , Geleneksel Tekel Resim, T.C Kültür Bakanlığı Şefik Bursalı Resim, 1. ve 2. Antalya Resim Festivali Resim, DYO Resim yarışması gibi yarışma sergilerinde yapıtları sergilenmeye değer bulundu.

 

Thessaloniki Avrupa Güneydoğu Ülkeleri - 2002 Baskı Resim Sergisinde , Birinci İnterbalkan Çağdaş Mini Art Forumunda , Vilnius Litvanya Uluslararası Minibaskı Sergisinde , İstanbul Bakraç Sanat Galerisi’nde, İstanbul Ürün Sanat Galerisi’nde , İzmir Efes Müzesi'nde karma  sergilere katıldı.

Çin, Taiwan 10.Uluslararası Baskı ve Resim Bienali  -  Bulgaristan, Varna 11.Uluslararası Baskı Bienali – Japonya, Kochi 5. Uluslararası Baskı  Trienali – İtalya, Varese Uluslararası Ex Libris Yarışma sergisi -  Lafayette, ABD,Indiana Global Matrix Uluslararası Baskı Sergisi , İngiltere,Harlech Bienali 2002 – Romanya,Carbunari Uluslararası Mini Baskı Sergisi -  Romanya, Cluj Uluslararası Ex Libris ve Mini  Baskı Sergisi – Kore,Seoul 12.Uluslararası Baskı Bienali -  ABD,Dayton Ohio Global Matrix  Uluslararası Baskı Sergisi - Polonya, Ostrow Wielkopolski 10.Uluslararası Mini baskı ve Ekslibris Sergisi-  Bulgaristan, Varna Uluslararası Varna  Baskı Bienali 2003 “ Uluslararası Beijing Baskı Resim Bienali, 4th International Graphic Triennial-Bitola,2003,The Instute, Museum ve Gallery Bitola, Makedonya gibi uluslararası jürili 23 sergiye yapıtları seçildi.

İzmir’de, Leonardo Sanat Galerisi, ve Miko Siesta Cafe, Ankara’da  Dam Bilkent Sanat Galerisi, Manisa’da Sinan Bey Medresesi ve Celal Bayar Üniversitesi'nde kişisel sergiler  açtı.

İki adet ulusal bir adet uluslararası ödülü vardır.

Yurtiçi ve yurt dışı özel resim koleksiyonlarında ve müzelerde yapıtları bulunmaktadır.

Uluslararası Plastik  Sanatlar Derneği ve Ankara Exlibris Derneği üyesidir. Manisa Plastik Sanatlar Derneği Kurucu üyesidir.

Yurt içinde 35, yurt dışında 26  jürili karma sergiye katıldı. 9 kişisel sergi açtı.

 

İnsanın doğaya karşı tavrını iç içe olduğumuz hayvanlarla sorgulayan çalışmalarını Manisa’da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

 

Reyhan Elbirliler

Mimar Sinan Mah.

Akkuş Sok. No .3   D. 2

45010 Manisa

0 236 232 09 35

0 532 796 60 88

relbirliler@ttnet.net.tr


Tüm Sanatçıları göster »